Reklam
tvTürk

BİR ANNENİN EN BÜYÜK SEVİNCİ ÇOCUĞUNUN MUTLULUĞUDUR!

Reklam

Bugün anneler günü. Anneler gününde sizlere bir melekten bahsedeceğiz. Ama bu melek, bir erkek.

Kendisi bir öğretmen. Antakya’nın Süveydiye (Hatay/Samandağı) ilçesinde yaşayan Ali Kemal Turunç.

Ali Kemal Bey, az-çok demeden sofradaki aşını, cebindeki maaşını açta açıkda olan her kim varsa onunla paylaşmayı seviyor. Çevresindeki hayır severler ile en çok da çocukları sevindiriyor. Çünkü biliyor ki, çocuklar sevinir ise anaların gönülleri hoş olur. Bir annenin en büyük sevinci, çocuğunun mutluluğudur.

“Dünyayı güzellikler kurtaracak ve her şey bir insanı sevmekle başlar” felsefesi ile yol alan Turunç, kendisi de bir baba. 3 tane çocuğu olan Turunç, çocukların geleceğin emanetçileri olduğunu biliyor ve özellikle çocuklara yardımcı olduğunda ayrıca mutlu oluyor… Antakya’da Defne Dayanışma Hareketi’nin aktif sorumlusu olarak gönüllü çalışan Ali Kemal Turunç, Ankara’da filizlenen GÜN IŞIĞI EĞİTİM VE OYUN ODASI ile birlikte projeler üreterek Türkiye’nin dört bir yanında yüzlerce aileye ulaşabiliyor.

Turunç son olarak, Pandemi karantinası yaşadığımız şu günlerde, Gün Işığı Eğitim ve Oyun Odası ekip lideri Sevilay Akbaş, Gelecek Olalım ekip lideri Pelin Tunahan İnkaya ile “HER ŞEY ÇOCUKLAR İÇİN, ÇOCUKLAR İÇİN KAHVALTI” projesine tam destek verdi. Bu proje ile çocuklara, kahvaltı yapmanın önemi anlatılırken çoğu zaman aç olarak okula gelen bazı çocuklar da ilk kez kahvaltı ile tanıştı. Yani, yine en çok çocukar sevindirildi.

Ali Kemal Turunç aynı zamanda Lösev gönüllüsü ve Türkiye Omurilik Felçliler Derneği (TOFD) Antakya temsilcisi. Turunç, şimdi Pandemi günlerinin bitmesini bekliyor. Çünkü, Gün Işığı Eğitim ve Oyun Odası ile birlikte ufukta yapılacak onlarca proje var. Hepsi daha çok çocuğa, daha çok ihtiyaç sahibi aileye ulaşmak için.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ