Reklam
tvTürk

TÜRKLERİN WUHAN’DAN TAHLİYE ÇALIŞMALARI BAŞLATILDI

  • Genel
  • 29 Ocak 2020
  • 2 KEZ OKUNDU
Reklam

Dışişleri Bakanlığı Çin’in Hubei eyaletindeki Wuhan şehrinde ortaya çıkan yeni koronavirüs (2019-nCoV) türü salgın nedeniyle, Wuhan ve Hubei eyaletindeki Türklerin ve ailelerinin tahliyesine ilişkin bir açıklama yaptı.

Söz konusu açıklamada; “Bakanlığımız ve Pekin Büyükelçiliğimiz eyaletteki vatandaşlarımızla düzenli temasta olup, vatandaşlarımıza yönelik bilgilendirme ve yönlendirme yapmaktadır. Bakanlığımız ayrıca, 27 Ocak 2020 tarihinde Çin’e yönelik seyahat uyarısında ( http://www.mfa.gov.tr/cin-seyahat-uyarisi-hk-27-1-20.tr.mfa ) bulunarak, vatandaşlarımızın zorunlu olmadıkça Çin’e seyahat etmemeleri, Çin’de bulunanların ise başta Hubei eyaleti olmak üzere vakaların yoğun olarak görüldüğü bölgelerden uzak durmaları, sağlık önlemlerine azami riayet etmeleri, Çin makamları, Dünya Sağlık Örgütü, Bakanlığımız ve Çin’deki diplomatik temsilciliklerimizin açıklama ve uyarılarını yakından takip etmeleri tavsiyesinde bulunmuştur.” denildi.

Açıklamada ayrıca, Türkiye’de teyitli koronavirüs vakasının bulunmadığı, şüpheli bulunan bir Çinli yolcunun 25 Ocak günü ülkesine geri gönderildiği vurgulandı. Açıklama, “Sağlık Bakanlığımız ülkemize uluslararası girişlerin yapılacağı tüm noktalarda halk sağlığına yönelik gerekli önlemleri almıştır” sözleri ile noktalandı.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ