Reklam
tvTürk

ZAFER BAYRAMI COŞKUSU

Reklam

Kovid-19 Pandemisi 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın coşkusunu engelleyemedi.

Zaferle sonuçlanan dünyanın en büyük kahramanlık destanlarından biri olan Büyük Taaruz ve Başkomutanlık Meydan Muharebesi’nin 98. yıl dönümü büyük bir coşku ile kutlandı.

Kutlamalar sosyal mesafeli ve maskeli olarak tüm yurtta gerçekleştirildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve beraberindeki heyet, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla Anıtkabir’i ziyaret etti. Akşam saatlerinde ise, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları kapsamında özel konser düzenlendi. Konserin ardından 300 insansız hava aracı (İHA) ile ışık gösterisi yapıldı.

Kadın, erkek, genç, yaşlı fark etmeksizin, din, dil, ırk ayırt etmeden omuz omuza çarpışarak Türk milletinin bağımzızlığını kazandığı zafer bayramı kutlamalarında bölgelerden gelen görüntülerdeki kırmızı beyaz renk cümbüşü büyüledi.

Didim Vettur Sitesi sakinleri

Pandemi tedbirleri kapsamında bazı resmi tören aktiviteleri iptal edilmiş olsa da, bu durum zafer coşkusunu gölgeleyemedi. Kimi üstlerinde kırmızı-beyaz al bayraklı tişörtleri, ellerinde Türk bayrakları ile söylenen marşlara eşlik etti kimi Atatürk heykelleri önünde selam durdu, çelenk bıraktı. Ama hepsi de sevgi, minnet ve özlem ile gerçekleştirildi.

Bayram coşkusunun yaşandığı bir başka merkez de Aydın’ın Didim İlçesi’ndeki Veteriner Hekimler Sitesi idi. Çoğu emekli albay, veteriner doktor, öğretmen, politikacı olan site sakinleri, Atatürk heykelinin önünde toplandılar. Önce Atatürk ve silah arkadaşları için 1 dakikalık saygı duruşunda bulunan site sakinleri, ardından İstriklal Marşı’nı söylediler. Topluluk, yarının büyükleri çocuklara da örnek oldu.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ