“ÇAKARLI TERÖRÜNÜ” KİM, NE ZAMAN  BİTİRECEK?

“ÇAKARLI TERÖRÜNÜ” KİM, NE ZAMAN BİTİRECEK?

Aslında hemen tahmin ettiğiniz gibi bu yazımda Çakarlı olarak tabir edilen renkli ışıklı uyarı alarmlı araçları kast ettiğimi belirtmeliyim.

İstanbul ‘da yaşayan bir arkadaşım, kendisini ziyarete gelen yabancı konuklarının her seferinde “bu çakarlı araçlara binmek için ne kadar ödemek gerektiğini” sormalarından rahatsız olduğunu ve bu nedenle özel yalanlar geliştirdiğini anlatmıştı.

Bildiğiniz üzere konuyu bilmeyen devlet büyüğümüz olmamasına rağmen her geçen gün sayıları artmakta. Yine başka bir arkadaşım, araçlara çakarlı siren tertibatı bağlayan bir firmanın bölgedeki bayisi olduğunda, “bu kadar zamandır neden ben bu işi yapmamışım, her gün en az iki araca sistem takıyorum” dediğinde ben de şaşırmamıştım.

Plakası sivil, fakat ön cephesinde “Galaksi Işıkları” şeklinde yanıp sönen bir aracı arkanızda, dikiz aynanızdan fark ettiğinizde ne yaparsınız? Çoook büyük bir ihtimalle, hızla bir sağ şeride geçerek yol verirsiniz. Ne yazık ki bu doğru, arkasında bu tür sirenli veya ışıklı bir araç gören sürücülerin %95 gibi bir ağırlıktaki kısmı yol vereceğini belirtiyor. Kısacası, kimse böyle ışıklı ve sirenli bir araca bulaşmak istemiyor. Evet, sokak dilinde bir tabirle “bulaşmak” terimini bilerek kullandım. Öyleki, sizin bizim gibi sıradan normal insanların bilmediği bir galaksiden gelen bu Çakarlılar, zaman zaman oldukça “kalbur üstü” çıkabiliyorlar. Bu nedenle babamın çok kullandığı tabirle, vatandaşlar “ite bulaşmaktansa çalıyı dolaşmak evladır” mantığında hareket ediyorlar.

Küçük çocukları olan biri olarak, yıllardır araç içerisinde seyahat sırasında çocuklarına doğruları, kuralları ve güvenlik için gereklilikleri anlatmaya ve onları iyi birer vatandaş olarak yetiştirmeye çalışan biz “ALIK” uzaylılar, galaksisnin bu köşesindeki kuralları hala anlayamadığımızdan, çocuklarımıza da doğru şekilde öğretemiyoruz.

Çok merak ettiğim bazı konular var;

Örneğin 155 ihbar hattına bildirdiğimiz bu çakarlı araçlar hakkında nasıl bir işlem yapılıyor?

Şoförüne ceza yazılıyor mu? Para ve puan cezası uygulaması var mı?

Kamu kurumu görevlisi ise nasıl işlem yapılıyor?

Pembe renkli ama resmi plakalı ve fakat çakarlı ışıklı bir araç için ne yapılıyor?

Mesela, sivil plakalı ve çakarlı Devletin Savcısının aracı için ne yapılıyor?

Anadolu topraklarının makus talihi olan AvrAsyalılık tüm hücrelerimize işlediği için ne Avrupalı olabiliyoruz, ne de Asyalı! İşte tam da bu temele dayanan çakarlı konusu için hangi devlet büyüğü çıkıp ta bu konuyu ben hallederim diyecek veya yapacak bilmiyorum.

Yukarıda rüzgarlar farklı eser; bu nedenle konuya hassas olan sayın başkan Erdoğan’ın konudan bi haber olduğundan adım gibi eminim. Bu nedenle birilerinin “Çakarlı Trafik Terörünü” en tepedekilere anlatması gerektiğini düşünüyor ve güzelim Anadolu topraklarında bu konunun bugünden yarına halledilemeyeceğini bilerek bir “deniz yıldızını” da ben denize atıyorum.

“ORTAK YAŞAMI ÖĞRENDİKÇE GELİŞME OLACAĞINI VE TOPLUMDAKİ EN UYUMSUZ KİŞİNİN TOPLUMUN GENEL SEVİYESİNİ BELİRLEYECEĞİNİ”  siyasilerin de öğrenmesini diliyorum!

Sinan BEDİR

YAZAR HAKKINDA

Sinan Bedir Sinan Bedir 1969 yılında Ankara ‘da doğan Sinan Bedir, Ankara Üniversitesi Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu Elektronik Bölümü mezunudur. Meslek Lisesinde okumuş olduğu Telekomünikasyon Bölümü nedeni ile ilk iş yaşamına Türk Telefon A.Ş. firmasında başlayıp, daha sonra adı Türk Telekom A.Ş. olarak değiştirilen PTT ‘de devam etti. PTT içerisinde farklı görevlerde çalıştıktan sonra 1994 yılında yeni kurulan Türksat A.Ş. Uydu Yer İstasyonunda görev aldı. 1997 yılında bir aile şirketi olarak kurulan Simet Teknoloji A.Ş. ‘deki yönetim kadrosuna 2000 yılında katılan Sinan Bedir, halen Simet ve Bağlı Şirketlerin Yönetim Kurulu Başkanlığı ve Genel Müdürlüğü'nü yürütmektedir. Evli ve iki çocuk babası olan Sinan Bedir ‘in uzmanlık alanı bilgisayar ağları ve Telekom teknolojileridir.
Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
çakarlı Terör
Sponsorlu Bağlantılar
reklam
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Hadi o zaman, yolumuz uzun, başlıyoruz biz…

Hadi o zaman, yolumuz uzun, başlıyoruz biz…

6 Şubat 2019, Hadi o zaman, yolumuz uzun, başlıyoruz biz… için yorumlar kapalı
Mustafa Sarıgül CHP ‘den İstifa etti

Mustafa Sarıgül CHP ‘den İstifa etti

23 Ocak 2019, Mustafa Sarıgül CHP ‘den İstifa etti için yorumlar kapalı
Zuhuri YAMAN tvTurk’te!

Zuhuri YAMAN tvTurk’te!

25 Şubat 2019, Zuhuri YAMAN tvTurk’te! için yorumlar kapalı
“ÇAKARLI TERÖRÜNÜ” KİM, NE ZAMAN  BİTİRECEK?

“ÇAKARLI TERÖRÜNÜ” KİM, NE ZAMAN BİTİRECEK?

13 Mart 2019, “ÇAKARLI TERÖRÜNÜ” KİM, NE ZAMAN BİTİRECEK? için yorumlar kapalı
YeniBirParti mi?

YeniBirParti mi?

25 Şubat 2019, YeniBirParti mi? için yorumlar kapalı