Reklam
tvTürk

“ÇAKARLI TERÖRÜNÜ” KİM, NE ZAMAN BİTİRECEK?

Türkiye genelinde yaşanan, trafikteki Çakarlı Araç terörü ne zaman bitecek?

  • Genel
  • 13 Mart 2019
  • 41 KEZ OKUNDU
Reklam

Aslında hemen tahmin ettiğiniz gibi bu yazımda Çakarlı olarak tabir edilen renkli ışıklı uyarı alarmlı araçları kast ettiğimi belirtmeliyim.

İstanbul ‘da yaşayan bir arkadaşım, kendisini ziyarete gelen yabancı konuklarının her seferinde “bu çakarlı araçlara binmek için ne kadar ödemek gerektiğini” sormalarından rahatsız olduğunu ve bu nedenle özel yalanlar geliştirdiğini anlatmıştı.

Bildiğiniz üzere konuyu bilmeyen devlet büyüğümüz olmamasına rağmen her geçen gün sayıları artmakta. Yine başka bir arkadaşım, araçlara çakarlı siren tertibatı bağlayan bir firmanın bölgedeki bayisi olduğunda, “bu kadar zamandır neden ben bu işi yapmamışım, her gün en az iki araca sistem takıyorum” dediğinde ben de şaşırmamıştım.

Plakası sivil, fakat ön cephesinde “Galaksi Işıkları” şeklinde yanıp sönen bir aracı arkanızda, dikiz aynanızdan fark ettiğinizde ne yaparsınız? Çoook büyük bir ihtimalle, hızla bir sağ şeride geçerek yol verirsiniz. Ne yazık ki bu doğru, arkasında bu tür sirenli veya ışıklı bir araç gören sürücülerin %95 gibi bir ağırlıktaki kısmı yol vereceğini belirtiyor. Kısacası, kimse böyle ışıklı ve sirenli bir araca bulaşmak istemiyor. Evet, sokak dilinde bir tabirle “bulaşmak” terimini bilerek kullandım. Öyleki, sizin bizim gibi sıradan normal insanların bilmediği bir galaksiden gelen bu Çakarlılar, zaman zaman oldukça “kalbur üstü” çıkabiliyorlar. Bu nedenle babamın çok kullandığı tabirle, vatandaşlar “ite bulaşmaktansa çalıyı dolaşmak evladır” mantığında hareket ediyorlar.

Küçük çocukları olan biri olarak, yıllardır araç içerisinde seyahat sırasında çocuklarına doğruları, kuralları ve güvenlik için gereklilikleri anlatmaya ve onları iyi birer vatandaş olarak yetiştirmeye çalışan biz “ALIK” uzaylılar, galaksisnin bu köşesindeki kuralları hala anlayamadığımızdan, çocuklarımıza da doğru şekilde öğretemiyoruz.

Çok merak ettiğim bazı konular var;

Örneğin 155 ihbar hattına bildirdiğimiz bu çakarlı araçlar hakkında nasıl bir işlem yapılıyor?

Şoförüne ceza yazılıyor mu? Para ve puan cezası uygulaması var mı?

Kamu kurumu görevlisi ise nasıl işlem yapılıyor?

Pembe renkli ama resmi plakalı ve fakat çakarlı ışıklı bir araç için ne yapılıyor?

Mesela, sivil plakalı ve çakarlı Devletin Savcısının aracı için ne yapılıyor?

Anadolu topraklarının makus talihi olan AvrAsyalılık tüm hücrelerimize işlediği için ne Avrupalı olabiliyoruz, ne de Asyalı! İşte tam da bu temele dayanan çakarlı konusu için hangi devlet büyüğü çıkıp ta bu konuyu ben hallederim diyecek veya yapacak bilmiyorum.

Yukarıda rüzgarlar farklı eser; bu nedenle konuya hassas olan sayın başkan Erdoğan’ın konudan bi haber olduğundan adım gibi eminim. Bu nedenle birilerinin “Çakarlı Trafik Terörünü” en tepedekilere anlatması gerektiğini düşünüyor ve güzelim Anadolu topraklarında bu konunun bugünden yarına halledilemeyeceğini bilerek bir “deniz yıldızını” da ben denize atıyorum.

“ORTAK YAŞAMI ÖĞRENDİKÇE GELİŞME OLACAĞINI VE TOPLUMDAKİ EN UYUMSUZ KİŞİNİN TOPLUMUN GENEL SEVİYESİNİ BELİRLEYECEĞİNİ”  siyasilerin de öğrenmesini diliyorum!

Sinan BEDİR

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ