Reklam
tvTürk

Reklam

PELİT MEDYA BASIN YAYIN İLETİŞİM A.Ş.

www.tvTurk.com REKLAM KOŞULLARI

tvTurk.com temelleri 2000 ‘li yılların başlarına dayanan bağımsız ve herkese açık bir medya platformu oluşturma fikri ile yola çıkmış, bilimi, teknolojiyi, insanlığı, doğayı, yaşamı ve benzer tüm güzellikleri referans almıştır. İster yerelde kalsın, isterse global olmayı başarsın, çizgisi gerçek ve doğruyu takip etmek olacaktır. Katılımcı, çok yönlü, düşüncenin temel alındığı, insanlığı yücelten, ortak değerlerle çatışmayan, din, dil, renk, cinsiyet, ırk ve menşey ayırt etmeyen, saygıyı temel değer, sevgiyi katma değer sayan bir anlayış ile kavrayabildiği kadar çok insanı temsil etmek isteyen sizin medyanız, “yeni nesil süper medya” tüm alanlarda çıtayı yükseltecektir.

Yayın politikalarımız kapsamında 01.02.2019 tarihinde resmi olarak başladığımız web haber, yorum, analiz ve benzeri içeriğin paylaşıldığı www.tvTurk.com sitemizde yayınlanacak reklamlar hedefe ulaşmayı kolaylaştıracak ve kurum/kuruluşlara değer katacaktır.

2019 yılı içerisinde, Türkiye genelinde ilk 10 web medya portali içerisine girmeyi hedefleyen kuruluşumuz, sürekli gelişen içeriği, sürekli ve yoğun haber akışı, zengin ve geniş yazar kadrosu, renkli ve farklı tondan sesleri ile dikkat çekici bir ivme ile yayınlarına başladı.

Bu kapsamda şu anda aşağıdaki seçenekler ile reklam hizmeti ve sponsorluk vermekteyiz;

1-Banner Reklamları

tvTurk.com için özel olarak hazırlanmış görsel resim ve/veya yazı içeriği bulunan, bilgisayar ortamında 120x600px, 728x90px, 300x250px, mobil ortamda 468x60px, 300x100px, 300x250px gibi ölçeklere sahip reklamlardır. İlgili alan için aylık kira bedeli ile yapılan sözleşmeye istinaden sınırsız gösterim ve trafik için geçerlidir.

Banner Reklam koşulları ve teknik özellikleri:

 • Banner boyutunuz banner reklam alanlarında belirtilen pixel boyutlarında olmalıdır.
 • Hazırlayacağınız banner, 72dpi çözünürlükte, jpeg, gif, png veya swf formatlarında olmalı ve dosya büyüklüğü 50Kb’ı geçmemelidir.
 • Hareketli hazırlanan bannerler gözü rahatsız edecek, sitenin görümünü bozacak derecede yanıp sönme efekti içermemelidir.
 • Hazırladığınız banner için bir adet dış link verilebileceğinden, ilgili linkte yer alan içerik veya reklama konu yazı/hizmet/ürün/malzemenin veya materyalin mutlaka banner ile aynı içerikte olması gerekmektedir. Örneğin : Giyim Mağazası için hazırlanmış bir banner üzerine tekel ürünleri satan bir web sayfası linki eklenilemez.
 • Reklam bannerlarınız yoksa tvTurk.com anlaşmalı ajansları sizin adınıza reklam tasarlayabilir. Bu amaçla ilave olarak teklif isteyebilirsiniz.
 • tvTurk.com yayınlayacağı banner reklamlar için teknik temelli (iletim ortamı nedeni ile yavaş açılma, browser uyumsuzlukları ve işletim sistemi temelli lokal) nedenlerle oluşan şikayetlerden sorumlu tutulamaz.
 • Banner reklamların sayfa ile beraber kaydırılması konusunda tüm yetki tvTurk.com tasarrufundadır.

2-Advetorial Reklamlar

tvTurk.com için özel olarak yazılmış en fazla 500 kelime uzunluğundaki haber metnidir. Bir adet resim içerir. İlgili kategorilerde ve ana sayfada yayınlanır. tvTurk.com sosyal medya hesaplarında paylaşılır. Advetorial reklamlar, banner reklam ile birlikte kullanıldığında daha etkili sonuçlar vermektedir.

3-Sponsorluklar

Sponsorluklar yapılan etkinlik türüne göre farklılıklar gösterebilmektedir. tvTurk.com genel olarak aşağıdaki kategorilerde sponsorluklar vermektedir;

 • Ana Sponsorluk
 • Ulaşım Sponsorluğu
 • İletişim Sponsorluğu
 • Web Sponsorluğu
 • Teknik Sponsorluk
 • Fuar Sponsorluğu
 • Haftalık Bülten Sponsorluğu
 • Medya ve Haber Sponsorluğu

Reklam ve Sponsorluk Fiyatları (2019 Yılı – İlk Çeyrek)

Reklam Katagorisi Reklam Boyutu (Bilgisayar/Mobil) Aylık 3 AYLIK
İnce Uzun Yatay Banner 728x90px / 468x60px 1.000TL+KDV 2.400TL+KDV
İnce Uzun Dikey Banner (Sol) 120x600px / *** 1.200TL+KDV 2.880TL+KDV
İnce Uzun Dikey Banner (Sağ) 120x600px / *** 1.200TL+KDV 2.880TL+KDV
Haber Arası Banner 600×300px / 300x100px 500TL+KDV 1.200TL+KDV
Sayfa Banner 300x250px / 300x250px 400TL+KDV 960TL+KDV
Ürün/Hizmet Tanıtımı Adv-A Sadece Advetorial Haber 800TL+KDV 1.920TL+KDV
Ürün/Hizmet Tanıtımı Adv-B Advetorial haber + İnce Uzun Yatay Banner 1.500TL+KDV 3.600TL+KDV
Haber Sponsorlugu Haber altı bannerli 1.000TL+KDV 2.400TL+KDV
Diğer sponsorluklar *** Sorunuz Sorunuz