YeniBirParti mi?

YeniBirParti mi?

Kulislerde dolaşan haberler, bir web sitesi yayını ile hararetli yorumlara yol açtı! Yoksa, Gül ve Davutoğlu için yeni bir parti mi?

Bir kaç haftadır kulislerde dolaşan haberler, özellikle eski Cumhurbaşkanı Gül ve Eski Başbakan Davutoğlu tarafından kurulması planlanan bir siyasi partiyi işaret ediyordu. Bugün yayından alınan www.yenibirparti.org adresinde “Artık Daha İyisi Olacak” “Süper Güç Türkiye için Artık Değişim Zamanı” ve “Türkiye’ye Uğur Getirecek” sloganları ile duyurulan YENİ BİR PARTİ’nin Gül ve Davutoğlu tarafından temelleri atıldığı idda edildi. Kurucularının ve gerçek bir parti olarak kurulup kurulmadığının bilgisine ulaşılamayan oluşumun web sayfası yayından kaldırılmadan önce “parti isminin önüne geçmesi istenilmediğinden kurucular henüz açıklanmadığı” belirtilmiştir.

NİÇİN YOLA ÇIKIYORUZ

Başlığı altında verilen detaylı anlatımın ilk cümlesi, aslında bu yeni partinin Adalet ve Kalkınma Partisi icraatlarını hem onayladığını hem de büyük yanlışların yapıldığını belirtmesi ile Gül ve Davutoğlu tarafından gerçekleşen ılımlı bir oluşuma işaret etmektedir.

“Türkiye Cumhuriyeti, son 16 yıldır Adalet ve Kalkınma Partisi hükümetlerince yönetilmektedir. Koalisyonların olmadığı, tek parti iktidarı yönetiminde geçen bu 16 yıl içerisinde Türk tarihinde birçok ilkler yaşanmış, doğrularla yanlışlar birbirine girmiş ve pek çok faydalı icraatın yanında, olumsuz etkilerinin giderilmesi oldukça zor büyük hatalar yapılmıştır.”

Dikkat çekici olan ise bu oluşumun 31 Mart seçimleri arefesinde ortaya çıkarılması! Hani basın emekçilerinin kullandığı şekliyle “bu tarihte servis edilmiş olması manidar!”

tvTurk.com

YAZAR HAKKINDA

Sinan Bedir Sinan Bedir 1969 yılında Ankara ‘da doğan Sinan Bedir, Ankara Üniversitesi Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu Elektronik Bölümü mezunudur. Meslek Lisesinde okumuş olduğu Telekomünikasyon Bölümü nedeni ile ilk iş yaşamına Türk Telefon A.Ş. firmasında başlayıp, daha sonra adı Türk Telekom A.Ş. olarak değiştirilen PTT ‘de devam etti. PTT içerisinde farklı görevlerde çalıştıktan sonra 1994 yılında yeni kurulan Türksat A.Ş. Uydu Yer İstasyonunda görev aldı. 1997 yılında bir aile şirketi olarak kurulan Simet Teknoloji A.Ş. ‘deki yönetim kadrosuna 2000 yılında katılan Sinan Bedir, halen Simet ve Bağlı Şirketlerin Yönetim Kurulu Başkanlığı ve Genel Müdürlüğü'nü yürütmektedir. Evli ve iki çocuk babası olan Sinan Bedir ‘in uzmanlık alanı bilgisayar ağları ve Telekom teknolojileridir.
Sosyal Medyada Paylaşın:
Sponsorlu Bağlantılar
reklam
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Hadi o zaman, yolumuz uzun, başlıyoruz biz…

Hadi o zaman, yolumuz uzun, başlıyoruz biz…

6 Şubat 2019, Hadi o zaman, yolumuz uzun, başlıyoruz biz… için yorumlar kapalı
Mustafa Sarıgül CHP ‘den İstifa etti

Mustafa Sarıgül CHP ‘den İstifa etti

23 Ocak 2019, Mustafa Sarıgül CHP ‘den İstifa etti için yorumlar kapalı
Zuhuri YAMAN tvTurk’te!

Zuhuri YAMAN tvTurk’te!

25 Şubat 2019, Zuhuri YAMAN tvTurk’te! için yorumlar kapalı
“ÇAKARLI TERÖRÜNÜ” KİM, NE ZAMAN  BİTİRECEK?

“ÇAKARLI TERÖRÜNÜ” KİM, NE ZAMAN BİTİRECEK?

13 Mart 2019, “ÇAKARLI TERÖRÜNÜ” KİM, NE ZAMAN BİTİRECEK? için yorumlar kapalı
YeniBirParti mi?

YeniBirParti mi?

25 Şubat 2019, YeniBirParti mi? için yorumlar kapalı