Reklam
tvTürk

GATES, DSÖ BAŞKANI MI?

Yüksel Değercan

Yüksel Değercan

1964 Bolu doğumlu Yüksel Değercan, ilk orta, lise ve üniversite eğitimini Ankara 'da tamamlamıştır. Gazi Üniversitesi İİBF İktisat mezunudur. TRT 'de Memur, Muhabir, Yurt Haberleri Müdürü, Haber Müdürü, TRT Bakü Temsilcisi, TRT AVAZ Kanalı Koordinatörü olarak çalıştı. 2018 yılında TRT 'den emekli oldu. Evli ve 2 çocuk babasıdır.

Sermaye, dünyanın hep yönlendirici gücü oldu.

Dünyanın ikinci en zengini Bill Gates’in söylediği her söz, Corona öncesinden daha etkili hale geldi. Geçen hafta, virüsten kurtulmak 18 ay sürecek dedi.

Virüsten ödümüz patladı…

Gates’in bir kaç gün önce saldığı korku, yeni açıklamasıyla daha da arttı.

Ama umut da verdi! Umudun adresi ise kendi vakfı…

Gates son yazısında, “Virüs’ü kendi üretti, çareyi de o bulacak” suçlamalarına yine cevap vermedi. Ama salgınla mücadele yöntemleri ve izlenecek yol haritasını çizdi.

Adeta Dünya Sağlık Örgütü’nün başkanı gibi Gates, virüsle mücadelede teşhisin önemini anlattı. Hemen ardından da vakfının, yeni bir test kiti ürettiğini. Bu kit, evde yapılan hamilelik testi gibi olacak. Yani milyarlar yine Gates’in kasasına akacak.

Sadece bu değil…

Bizim de başarıyla uyguladığımız filyasyon, yani  salgın hastalığın (ortaya çıkış) kaynağını bulma çalışmalarının, dolayısı ile hasta teması takip yönteminin çok başarılı olmadığına vurgu yaptı. Bunun yerine bu kez insanlara çip takılmasını önermedi.

Ancak, yine şirketlerinin ürettiği programlar, cep telefonlarına yüklenecek. Ve hasta takip ve teması izlenecek.

Gates’e göre; şu ana kadar ilaçla net bir tedavi yöntemi yok…Bunun için Gates ve dünya zenginlerinin destek verdiği vakıflar devreye girecek. Desteklediği en önemli çalışma ise, tedavide etkili antikorları tespit etmek. Daha sonra bunları bir laboratuvarda çoğaltmak.

Müthiş! kazanç yolu!

Virüsten kurtulmanın en etkili yolunu ise sona sakladı Gates. “Aşı bulmak!”

Kendisi çoktan buna yatırım yaptı. RNA aşısı. İnsan deneylerine başladı bile ekibi. Bu yöntem ile verilen madde ile vücut, kendi aşısını üretebilecek.

Muhteşem! bir servet daha!

Artık dünyanın tamamı  O ve ortaklarının!

Bununla da kalmıyor Gates.

Aşı bulunmadan dünya bir araya gelmeli ve aşı dağıtımında öncelik hangi ülkeye verilmeli, şimdiden kaosun önüne geçilmeli…

Bana göre bu söylemiyle, Gates’in muhatabı artık dünya devletleri. ABD yönetiminin de diğer devletlerden farkı yok gözünde.

Nasıl olsun ki!

Adam(Trump), dezenfektan için diyor! virüse karşı. Oysa virüsle mücadelede izlenecek yol haritasını ya DSÖ açıklar ya da süper güç bir ülke…

Bu kargaşada ne dünya ne de ABD yönetimin güveni kalmadı bu örgüte.

Peki Bill Gates’e güven var mı?

Bizim zaten yok…

ABD yönetimi güveniyor mu, Gates ve dünyanın en zenginlerine?

Hiç sanmıyorum. Aralarında açık olmasa da bir savaş var.

Ancak sermaye, Gates ve ekibinin elinde. Basın da…

Güdümündeki basın, korku ve panik dozunu giderek artırmakta. Bunda son derece başarılı…

Hepimiz telaş içindeyiz çünkü.

Bilge bir arkadaşım şöyle demişti bana: “İnsanlığa her hangi bir konuda korku ve panik aşılanıyorsa, arkasında mutlaka bir oyun vardır. Korkutulan insan ya da toplum, her şeyi yapar. Bu istekleri kabul ettirmenin yoludur.”

Acaba gerçekten doğru olabilir mi? 

Doğruysa ne isteniyor insanoğlundan?

Devletler üstü bir güç mü oluşturulmak istenen!

Yoksa bizimki saçma sapan bir düşünce mi?

Ya da Bill Gates ve beraberindekiler dünyanın iyilik! melekleri mi? Unutmadan Gates’in yazısındaki son cümleyi de söyleyeyim.

“Dünya yeni salgınlar için, birlikte hareket etmeli!”

Kabus gibi değil mi?

Yüksel Değercan

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ