Reklam
tvTürk

NETANYAHU-İSRAİL VE MÜSLÜMANLAR!

Yüksel Değercan

Yüksel Değercan

1964 Bolu doğumlu Yüksel Değercan, ilk orta, lise ve üniversite eğitimini Ankara 'da tamamlamıştır. Gazi Üniversitesi İİBF İktisat mezunudur. TRT 'de Memur, Muhabir, Yurt Haberleri Müdürü, Haber Müdürü, TRT Bakü Temsilcisi, TRT AVAZ Kanalı Koordinatörü olarak çalıştı. 2018 yılında TRT 'den emekli oldu. Evli ve 2 çocuk babasıdır.

Bir yıl içinde tam üç seçime gidildi. Ancak bir türlü hükümet kurulamadı. Bu süre içinde yine ülkeyi ‘O’ yönetti.

Üstelik hakkında rüşvet, dolandırıcılık ve yolsuzluk davaları varken. Hâtta, Corona virüs günlerinde aleyhine yapılan protestolara rağmen…

En sonunda eski hasmı ile koalisyon hükümeti kurmasına, parlamento onay verdi.

Evet,  Ortadoğu’nun GAYRİ MEŞRU ÇOCUĞU İsrail ve başbakanlıkta rekora koşan Binyamin Netanyahu’dan söz ediyorum…

Netanyahu, 11 yılı kesintisiz, toplam 14 yıl başbakanlık yaptı İsrail’de. Ülke içinde sevenleri olduğu kadar nefret edenleri de çoktu. Aşırı sağ görüşlerinden hiç taviz vermedi. İç politikada birbirlerine şeytani komplolar kurdu sağı, solu, aşırı dincisi.

Netanyahu’yu  en çok yıpratan ise karıştığı rüşvet, dolandırıcılık ve yolsuzluklar olmuştu. Aslında koltuğu bir buçuk yıldır sallantıdaydı Netanyahu’nun. Destek bulmak için, üç seçimde de Donald Trump ve Vladimir Putin’i kullandı.

Onlarla sık sık poz verdi.

Başbakan iken hakim karşısına çıkmayı kabul etti. Bundan bile rant sağlamaya calıştı. Trump’a SÖZDE  “Yüzyılın Anlaşması”nı kabul ettirdi. 29 Ocak’ta birlikte açıkladıkları işgal planı, Netanyahu’nun en büyük kurtarıcısı oldu.

Muhalefet de boş durmadı.

Netanyahu’suz İsrail için,  Arap milletvekilleri bloğuyla bile anlaşmaya razı oldu rakipleri. Ancak şeytani oyunlarda, Corona Virüs’ün de yardımıyla kazanan yine, Netanyahu oldu.

Eski Genelkurmay Başkanı Benny Gantz ile  Acil Birlik hükümeti konusunda anlaştı. Anlaşmayı, İsrail Parlamentosu da onaylandı.

Cumhurbaşkanı Reulen Rivlin, Netanyahu’yu, hükümeti kurmakla resmen görevlendirdi. Netanyahu,   13 Mayıs’ta başbakanlık koltuğuna yeniden oturacak. 18 ay sonra başbakanlık,  Gantz’e geçecek.

ABD ise, bu koalisyonun kurulmasını, bir kaç gün önceden yaptığı açıklamayla adeta kutsadı. ABD’nin İsrail Büyükelçisi; “işgal altındaki Batı Şeria’da yer alan yasa dışı Yahudi yerleşim birimleri ve Ürdün Vadisi’ni,  İsrail’in ‘ilhak’ etmesini bekliyoruz ve bu kararı tanımaya hazırız.” dedi.

Çok  çarpıcı değil mi?

Tek taraflı ‘SÖZDE’ yüzyılın anlaşması, İsrail’e hediye edildi. İçeride birbirini yiyen siyasetçiler,  israil’in SİYONİST EMELLERİ için hemen birlik oldu. Şimdi İsrail, Filistin toprakları’nı ilhak edecek.

Üç semavi din tarafından KUTSAL kabul edilen Filistin toprakları,  zorla İsrail’e verilecek.

Bu anlaşmaya bırakın karşı çıkmayı, destek olan çoğu Arap ülkeleri de  ‘YÜZYILIN İHANETİNE’ ortak olacak.

Birleşmiş Milletler kararları ve uluslararası hukuka aykırı olan bu karara tepki göstermek de, yine TÜRKİYE’YE DÜŞECEK…

Yüksel Değercan

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ